REJESTRACJA W SYSTEMIE D-STAR

Przed procesem rejestracji zalecamy zapoznanie się z całą instrukcją rejestracji, która jest umieszczona poniżej.

***********************************************************************************

By pracować przez przemienniki lokalnie na modułach radiowych, nie jest wymagana rejestracja w systemie D-Star. Rejestracja potrzebna jest po to, żeby móc pracować przez gateway w całej sieci D-Star, oraz mieć możliwość linkowania.

***********************************************************************************

NIE REJESTRUJ się jeśli kiedykolwiek rejestrowaleś się na innym przemienniku. Ponowna rejestracja może spowodować czasowe, lub stałe zablokowanie użytkownika w systemie D-Star.

Aby zarejestrować się w sytemie D-star przez nasz serwer wejdź na stronę Link

Otwieramy przeglądarkę. W związku z tym, że jest to połączenie z witryną https:// przeglądarka zasygnalizuje nam problem z certyfikatem i kilka możliwych opcji do wyboru. W przypadku IE wybieramy "Kontynuuj przeglądanie tej witryny Sieci Web (niezalecane)". W przypadku innych przeglądarek postępuj zgodnie z komunikatami wyświetlanymi przez przeglądarkę.

rejestracja

Otwiera nam się okno właściwe, w którym wybieramy opcję "Register".

rejestracja

Przeczytaj bardzo uważnie informacje zawarte w oknie "The agreement document". Jeśli zgadzasz się z tym co jest napisane zaznacz opcję "Yes" w polu "Do you agree?" i wypełnij okna w opcji "Enter your personal information!". Ważne, aby w polu "CallSign" użyć tylko i wyłącznie dużych znaków np. SP5QWK, a nie sp5qwk.

Prosimy o podawanie prawdziwych danych. Administrator zastrzega sobie prawo do weryfikacji danych i w przypadku jakichkolwiek wątpliwości będzie miał prawo odrzucić rejestrację bez podania przyczyn.

rejestracja

Po wprowadzeniu danych, zatwierdź rejestrację przez wybranie opcji "OK", lub jeśli chcesz anulować rejestrację opcję "Cancel".
Administrator musi zatwierdzić Twoją rejestrację. W związku z tym nie możesz odrazu zalogować się w systemie D-Star. Po upływie pewnego czasu wejdź na stronę logowania i spróbuj zalogować się danymi podanymi podczas rejestracji. Jeśli się nie powiedzie spróbuj ponownie co jakiś czas, lub skontaktuj się z administratorem. Nie przeprowadzaj ponownego procesu rejestracji!

UWAGA!

rejestracja

Administratorzy serwera nie wysyłają potwierdzenia rejestracji. Sprawdzeniem czy administrator zaakceptował już naszą rejestrację jest możliwość zalogowania się do serwera, lub na tych stronach:
Link 1
Link 2
Link 3
Po otwarciu linku wprowadzamy znak. W odpowiedzi otrzymamy informację, czy znak został zarejestrowany i zaakceptowany przez administratora, na jakim serwerze, kiedy, czy po zarejestrowaniu jest wszystko w porządku (czy czegoś nie brakuje, lub jest zbyt wiele), oraz czy użytkownik posiada wprowadzone terminale.

Przykład prawidłowo przeprowadzonej i zakończonej rejestracji:

rejestracja
Przykład potwierdzonej przez administratora rejestracji (trzeba dodać terminal):

rejestracja
Przykład rejestracji na wielu serwerach:

rejestracja
Czas jaki mija od rejestracji do akceptacji jest różny, ale z reguły nie trwa dłużej niż 24h.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości przy rejestracji administrator skontaktuje się z danym użytkownikiem drogą mailową.

Administrator zastrzega sobie możliwość usunięcia znaku z serwera bez ostrzeżenia w przypadku stwierdzenia zdublowania rejestracji na dwóch lub więcej serwerach D-Star.

rejestracja

W przypadku udanego logowania otworzy Ci się okno mniej więcej jak powyżej. Wejdź w zakładkę "Personal information", aby dokończyć ustawienia.

Zaznacz pole wyboru przy liczbie "1", w pole "Initial" wprowadź znak "spacja" (zalecane), opcję "RPT" zostawiasz bez zmian, a wpole "pcname" wpisz małymi literami swój znak (nazywany tutaj także hostem). Po wprowadzeniu tych ustawień zatwierdź je przez wybranie "Update".

Jesli chcesz utworzyć więcej hostów dla swojej stacji powtórz procedurę przy polach 2,3,4 itd zmieniając znaki w polu "Initial" i "pcname", np Initial "N" z pcname "sp5qwk-node".

Od tego momentu możesz już pracować w systemie D-Star. WITAMY NA POKŁADZIE!

Zdjęcia

photo photo photo photo